سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای قبولی در آزمون PMP چقدر است؟

by

آزمون PMP یک آزمون سنجش تعیین سطح زبان شما و توانایی‌های شما در گرامر و کلمات و امثالهم نیست. به عبارتی یک آزمون تعیین سطح زبان مانند آیلتس و تافل نیست. منتها این آزمون شامل ۲۰۰ سوال چهارگزینه‌ای به زبان انگلیسی می‌باشد که می‌بایستی در مدت زمان ۴ ساعت به آن‌ها پاسخ دهید. البته این آزمون به زبان‌های دیگری مانند فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی و عربی و … نیز برگزار می‌شود اما چون زبان فارسی در این لیست نیست، ما ایرانی‌ها اغلب زبان آزمون را انگلیسی انتخاب می‌کنیم.

اگر سطح زبان انگلیسی‌تان به خصوص در زمینه درک مطلب خیلی بالاست که فبها، تبریک می‌گویم، شما یک مرحله از همه متقاضیان دیگر جلوتر هستید و کار راحت‌تری چه در مرحله مطالعه و چه در مرحله آزمون دادن خواهید داشت.

اما اگر سطح زبانتان آن‌قدرها تعریفی ندارد، باز هم نگران نباشید، همان‌طور که قبلن گفتم این آزمون به هیچ عنوان قصد ندارد سطح زبان شما را به چالش بکشاند، شما تنها نیاز دارید که با واژگان تخصصی مدیریت پروژه به زبان انگلیسی آشنا شوید و مقداری درک مطلب خودتان را از سوالات افزایش دهید که این اتفاق به صورت ناخودآگاه در زمان مطالعه و تست‌زنی‌های قبل از آزمون برای شما اتفاق خواهد افتاد. به عبارتی شما یک مقدار باید بیش‌تر از افرادی که سطح زبان بسیار بالایی دارند مطالعه کنید و تست بزنید تا بتوانید در مدت زمان ۷۲ ثانیه‌ای که برای هر تست در نظر گرفته شده، تنها با یک بار خواندن صورت سوال و هر چهار گزینه، گزینه صحیح را انتخاب کنید.

البته باز هم پیش می‌آید که در برخی از سوالات کلمات نا آشنایی ببینید، به عنوان مثال من در آزمون PMP خود با دو سوال مواجه شدم که معنی کلمه قید اشاره شده در صورت مسأاله را نمی‌دانستم و بنابراین نتوانستم گزینه صد در صد صحیح را انتخاب کنم.
ادامه دارد….

خواهش می‌کنم بدون ذکر منبع، کپی نکنید!

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.