بهترین کلاس‌ها و موسسات آموزشی آزمون PMP کجاست؟

by

در ادامه مطلب قبلی که بررسی کردیم “برای آزمون PMP خودتان مطالعه کنید یا به کلاس بروید؟” می پردازیم به موسساتی که دوره‌های آمادگی این آزمون را برگزار می‌کنند. موسسات مختلفی در ایران دوره‌های آمادگی آزمون PMP را برگزار می‌کنند. تعداد این موسسات(به خصوص معتبرهایش) چندان زیاد نیست و تعداد اساتیدی که به معنی واقعی می‌توانند شما را برای آزمون آماده کنند، در ایران شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

هرکدام از این موسسات سبک متفاوتی در برگزاری دوره‌ها دارند. برخی ابتدا یک دوره مقدماتی آشنایی با استاندارد برگزار می‌کنند و در انتها دوره آمادگی آزمون و برخی نیز تنها با برگزاری یک دوره شما را برای آزمون آماده می‌کنند. تقریبن همه این موسسات در انتهای دوره‌های خودشان آزمون‌های آزمایشی نیز برگزار می‌کنند که کمک شایانی به شما خواهد کرد که آمادگی واقعی خود را بسنجید.

معروف‌ترین این موسسات موارد زیر هستند. (ممکن است برخی از موسسات از قلم افتاده باشند). (ذکر نام این موسسات به معنی تبلیغ برای ایشان نیست، چراکه همان طور که گفتم تعداد اساتیدی که برای آمادگی آزمون PMP تدریس می‌کنند، بسیار محدود و کم است و اکثر این اساتید تنها در موسسات زیر تدریس می‌کنند و خودتان هم با جستجو در نهایت به اسامی زیر می‌رسید)

موسسه راهبران سیستم رستاک
موسسه مدیریت پروژه آریانا
موسسه آموزشی فصل
موسسه PMPIRAN

موسسات دیگری نیز شاید باشند که من از آن‌ها اطلاعاتی ندارم. این‌که از خدمات کدام موسسه استفاده می‌کنید بستگی به خودتان دارد و نمی‌توانم بگویم حتمن از خدمات کدام موسسه استفاده کنید. بهترین راه این است که مطالعه و پرس و جو کنید و یکی از این موسسات را انتخاب کنید. (معرفی این موسسات هم به این معنی نیست که با حضور در کلاس‌های هر کدام از این موسسات، صد در صد در آزمون قبول خواهید شد. صرفن اسامی آن‌ها را ذکر کردم تا خودتان با مطالعه و تحقیق به گزینه مطلوب برسید.) و فراموش نکنید مهم‌تر از اینکه در دوره‌های چه موسسه‌ای شرکت می‌کنید، تلاش و اراده و پشتکار خودتان است که نتیجه مطلوب را حاصل می‌کند.
در مطلب بعدی در خصوص هزینه‌های اخذ مدرک PMP خواهم نوشت.
خواهش می‌کنم بدون ذکر منبع، کپی نکنید!

 

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.