آزمون PMP کجا و در چه زمانی برگزار می‌شود؟

by

رسیدیم به سیزدهمین مطلب از مجموعه مطالب “همه آن‌چه که لازم است در مورد اخذ مدرک PMP بدانید” و سوال پر تکرار که آزمون PMP کجا و در چه زمانی برگزار می‌شود؟ آزمون حرفه‌اي مديريت پروژه (PMP) توسط یک شركت برگزار كننده آزمون به نام Prometric (www.prometric.com) به نمایندگی از موسسه مدیریت پروژه آمریکا PMI برگزار مي‌شود. این موسسه به غیر از آزمون PMI آزمون‌های زیاد دیگری نیز مانند آزمون‌های زبان و… نیز برگزار می‌کند.

هنگامی که شما مراحل مدنظر را در سایت PMI را به منظور ثبت نام آزمون PMP تکمیل کردید، در سایت PMI به شما شماره‌اي تحت عنوان Eligibility Number اعلام مي‌شود كه با این شماره می‌توانید در سایت پرومتریک، نسبت به تعیین تاریخ و محل آزمون خود اقدام کنید.

همان طور که در مطالب قبلی گفته شد، آزمون PMP در زمان و مکان خاص و روز به خصوصی برگزار نمی‌شود. این آزمون در تمام ماه‌های سال و در مراکز آزمون مورد تأیید PMI برگزار می‌شود. تست سنترهای پرومتریک در اکثر شهرهای دنیا پراکنده هستند.

در ایران تست سنتر مرتبط با PMI موجود نیست و شما به ناچار برای امتحان دادن باید به خارج از ایران بروید. معمولاً ایرانی‌ها برای این آزمون به کشورهایی همانند ترکیه، امارات، گرجستان، ارمنستان و سایر همسایگان نزدیک دیگر می‌روند.

توصیه و پیشنهاد من به شما انتخاب یکی از شهرهای دوبی یا استانبول است. با توجه به امکانات مناسب تست سنترهای این دو شهر و سهولت دسترسی به این تست سنترها و تجارب مناسب اغلب افرادی که در این مراکز امتحان داده‌اند، این دو شهر از بهترین گزینه‌ها برای ما ایرانی‌ها محسوب می‌شوند. در مطالب آینده کروکی تست سنترهای دوبی و استانبول و سایر مشخصاتشان ذکر خواهد شد.

ادامه دارد…..

خواهش می‌کنم بدون ذکر منبع، کپی نکنید!

You may also like

۱ Comment
  1. Maryam jafari 1 سال ago
    Reply

    I want to participate in the pmp exam in Dubai

Leave a Comment

Your email address will not be published.