برای مطالعه و آمادگی آزمون PMP چقدر باید زمان صرف کنم؟

by

این چهاردهمین مطلب از مجموعه مطالب “همه آن‌چه که لازم است در مورد اخذ مدرک PMP بدانید” است. این موضوع که چقدر لازم است زمان صرف کنید تا آماده آزمون PMP شوید، کاملاً بستگی به خودتان دارد. همین طور بستگی دارد به این موضوع که آیا خودتان شخصاً در حال مطالعه هستید یا از خدمات آموزشی موسسات استفاده می‌کنید. همین طور به سطح زبان شما بستگی دارد و از همه مهم‌تر به این بستگی دارد که چقدر زمان آزاد دارید که به مطالعه اختصاص دهید.

در حالت نرمال اگر روزی دو ساعت بتوانید مطالعه کنید و آخر هفته‌ها را هم به مطالعه اختصاص دهید و از خدمات موسسات آموزشی استفاده کنید، می‌توانید در عرض سه ماه کاملآً برای آزمون آماده شوید. حداقل برای من که این طور بود.

اما نکته بسیار مهم:
هر کاری را هر چقدر کش بدهید، بیشتر کش می‌آید!

به عبارتی بهترین راه‌حل برای جلوگیری از کش آمدن مدت زمان مطالعه آزمون PMP، این است که یک تاریخ را به عنوان هدفتان در نظر بگیرید، در آن تاریخ بلیط هواپیما و رزرو هتل و ثبت نام آزمون را انجام دهید(مثلن سه ماه دیگر) و حال چون برای آن تاریخ خاص کلی هزینه کرده‌اید، مجبور خواهید شد به صورت مستمر و فشرده‌تر مطالعه کنید.

نکته مهم بعدی این است که مطالعه باید به صورت مستمر و هر روزه انجام شود، حتی روزی یک تا نیم ساعت. اگر وقفه‌ای بین مطالعه‌تان بیافتد (مثلن دو هفته چیزی نخوانید)، واقعن برگشتن به نقطه قبلی سخت‌تر می‌شود. همین‌طور هرچه این مدت زمان طولانی‌تر شود، مثلن اگر بیش از یکسال برای PMP مطالعه کنید، شرایط برای شما فرسایشی و نا امیدکننده خواهد شد و حتی دیده شده بعضی از متقاضیان به علت طولانی شدن دوره مطالعاتشان، علی‌رغم صرف هزینه و زمان فراوان، از خیر آزمون اصلی گذشته‌اند و دیگر برای همیشه عطای کار را به لقایش بخشیده‌اند.

بنابراین با هدف‌گذاری و تعیین یک تاریخ خاص برای روز آزمون، مطالعه مستمر و فشرده و جلوگیری از طولانی و فرسایشی شدن مطالعه، می‌توانید در عرض سه تا چهارماه این مدرک را اخذ نمایید. شاید هم شما باهوش‌تر از این حرف‌ها باشید یا وقت اضافه بیشتری داشته باشید که در آن صورت قطعاً می‌توانید زودتر آماده آزمون شوید.
ادامه دارد….

خواهش می‌کنم بدون ذکر منبع، کپی نکنید!

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.