آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه فقط در چهار ساعت!

by

یک همچین تبلیغی در مورد آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه دیدم. واقعن مغزم سوت کشید.

دقت کنید مدعی هستند در چهار ساعت (فقط در چهار ساعت) آموزش نرم‌افزارها، قرارداد و منشور پروژه، تهیه گزارشات و حتی نقشه‌ها و طراحی هم یاد میدن! احتمالن به تکنولوژی جدیدی دست پیدا کردند که این موارد و مهارت‌ها رو، طی یک تزریق عضلانی وارد بدن فرد یادگیرنده میکنن. چون به غیر از این راه دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه. یعنی آمپولی ساختن که شامل این دانش‌هاست.

با تمام احترامی که برای دوستانی که چنین آموزش‌هایی رو تبلیغ می‌کنند، باید خدمت‌تون عرض کنم فرایند یادگیری در عرض چهار ساعت اون هم برای این همه تخصص شدنی نیست. حتی چهار روز و چهار ماه و چهارسال هم کافی نیست. شاید ده سال زمان ببره که یک فرد با مطالعه و کار و تجربه بتونه متخضص و کارشناس حرفه‌ای یک رشته بشه.

متاسفانه چنین آموزش‌هایی سبب بدنامی و بی‌اعتباری صنف برنامه‌ریزی و کنترل پروژه هم میشه. یک فرد که خارج از این حوزه هست با دیدن چنین تبلیغاتی ممکنه فکر کنه دانش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه رو میشه در عرض چهار ساعت یاد گرفت! تازه علاوه بر اون می‌تونه نقشه و طراحی هم یاد بگیره.
یاد این تبلیغات پکیج‌هایی مثل آموزش زبان انگلیس در سفر یا یادگیری زبان در خواب افتادم.

خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه.

در همین ارتباط بخوانید:

You may also like

۱ Comment
  1. Mohsen m 7 ماه ago
    Reply

    سلام. حق با شماست. ولی متاسفانه در پروژه های دولتی افرادی رو به عنوان کارشناس کنترل پروژه دیدم که دانسته هاشون واقعا در حد همین آموزش ۴ ساعته هست…

Leave a Comment

Your email address will not be published.