دانلود اسلایدهای آموزش مدیریت ارزش کسب شده – Earned Value Management Tutorial

by

مدیریت ارزش کسب شده که به آن Earned value management (EVM) و یا Earned value project/performance management (EVPM) نیز گفته می‌شود، یک ابزار و تکنیک بسیار معروف به منظور اندازه‌گیری عملکرد پروژه است. اهمیت این ابزار به قدری در دنیای پروژه‌ها ثابت شده‌است که در نرم‌افزارهایی مانند Primavera فیلدهای اختصاصی برای محاسبه شاخص‌های این تکنیک وجود دارد. عواملی مانند محدوده، زمان و هزینه پروژه را می‌توان با این روش کنترل کرد. نکته مهم این است که EVM روشی جهت “برنامه‌ریزی پروژه” نیست، بلکه تکنیکی جهت “کنترل پروژه” می‌باشد.

با استفاده از روش مدیریت ارزش کسب شده،(EVM) می‌توانیم متوجه شویم که آیا نسبت به برنامه زمان‌بندی پروژه تأخیر داریم یا خیر، به عبارتی متوجه شویم که آیا از برنامه زمان‌بندی عقب هستیم یا جلو، همین‌طور هزینه‌های انجام شده در پروژه را با بودجه ابتدایی آن مقایسه کنیم و از همه مهم‌تر یک پیش‌بینی نسبتن مناسب از هزینه باقی‌مانده کارهای پروژه داشته باشیم و همین طور میزان انحراف زمانی و هزینه‌ای پروژه را محاسبه و گزارش نماییم.

اجرای واقعی این تکنیک بر خلاف فرمول‌های تقریبن ساده‌اش، چندان ساده نیست و مستلزم وجود دانش و ابزارهای کافی (به خصوص در زمینه ثبت هزینه‌های واقعی – Actual Cost فعالیت‌های پروژه ) و داشتن یک برنامه زمان‌بندی صحیح و منطقی است.

وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا، مستنداتی در مورد تکنیک مدیریت ارزش کسب شده در پروژه با عنوان Earned Value Management Tutorial منتشر کرده است که در یک قالب یک فایل زیپ می‌توانید اسلایدهای آن را از این سایت دانلود نمایید.

فهرست مطالب این اسلایدها به شرح زیر است:

Module 1: Introduction to Earned Value Management
Module 2: Work Breakdown Structure
Module 3: Project Scheduling
Module 4: Budgeting
Module 5: EVMS Concepts and Methods
Module 6: Metrics, Performance Measurements and Forecasting
Module 7: Integrated Baseline Review and Change Control
Module 8: Reporting

برای دانلود این اسلایدها روی لینک‌ زیر کلیک کنید:
دانلود اسلایدهای آموزش مدیریت ارزش کسب شده – Earned Value Management Tutorial
پسورد فایل زیپ: sharifiz.com

سایر مطالب مرتبط:

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.